Časté dotazy

 • Na co půjdou peníze, které zaplatím jako startovné nebo které daruji do kasičky přímo na akci?

  Peníze, které vybereme za startovné a na místě do našich sbírkových kasiček, využijeme na natáčení dalších vzpomínek pamětníků pro sbírku Paměť národa. Například za 400 Kč pořídíme 20 minut nahrávky. Svým příspěvkem pomůžete budovat nejrozsáhlejší veřejně přístupnou databázi pamětníků v Evropě. Třeba právě díky vám se podaří zachytit vzpomínky, které by jinak zmizely, a uchováme tak naši historii pro budoucí generace. O natočených příbězích se dozvíte na webu pametnaroda.cz, na naší facebookové stránce nebo v našich výročních zprávách.

 • Zaplatil jsem startovné a chtěl bych dostat potvrzení pro slevu na dani. Kde o něj můžu požádat?

  Pokud jste se registrovali a platili on-line, platby šly přes portál Darujme.cz, ze kterého vám přišlo potvrzení, že jsme vaši platbu obdrželi. Oficiální potvrzení pro daňové přiznání vám zašleme několik týdnů po akci (termín bude upřesněn).

 • Jsem fanouškem Paměti národa, ale 10 kilometrů neuběhnu. Mohu se zúčastnit jinak?

  Ano! Pokud jste alespoň rekreační běžec či běžkyně, můžete zkusit běh na 5 km nebo na 1 km. Tato nejkratší varianta je možná na všech místech, kde běh organizujeme. V Třebíči je připravena trasa na 1,5 km a v Uherském Hradišti 2 km, které můžete zdolat procházkovou chůzí.

  Pokud se necítíte ani na to, stejně přijďte. Můžete si užít doprovodný program v místě běhů, povzbuzovat ostatní při běhu nebo si koupit naše knihy, CD či trička ve stánku Post Bellum.

 • Do míst běhů to mám daleko / rád běhám sám. Dá se běžet pro Paměť národa někde jinde?

  Ano! Pokud nemůžete dorazit ani na jedno z míst, kde letos běžíme nebo rádi běháte sami, poběžte s námi kdekoli. Registrujte se v sekci Kdekoli! a odstartujte symbolicky ve stejný čas jako my a na stejných základních trasách (5 nebo 10 km). A když si při tréninku, před během, při běhu nebo po něm uděláte fotku či krátké video, rádi vaše příspěvky budeme sdílet na našich sociálních médiích. Použijte #behpropametnaroda #bezimpropametnaroda. Díky!

 • Mohu vzít na Běh pro Paměť národa děti?

  Ano! Na všech místech budou i trasy pro děti nebo kratší rodinné běhy. A pro nejmenší návštěvníky připravujeme i další program, například ukázky různých sportů, dílny nebo bublinování. Na dětské běhy se nemusíte předem registrovat, stačí se přihlásit na místě. Na některých místech se bude startovní číslo pro juniory platit; kde to bude, zjistíte v informacích pod daným městem.

  U jednotlivých měst najdete také doprovodný program.

 • Ještě nevím, jestli se mi termín běhu bude hodit. Můžu se přihlásit až na místě?

  Ano! Na všech místech bude registrační stánek, v němž bude možné zaplatit startovné v hotovosti. Pokud to bude jen trochu možné, přihlaste se předem.

 • Bude na místě zajištěno občerstvení?

  V Praze, Brně, Hradci, Plzni, Olomouci i Třebíči si budete moct koupit něco k pití i k jídlu. Všude bude k dispozici v prostoru startu a cíle voda v rámci startovného.

 • Budu si moct na místě uložit věci na převlečení?

  Ano! Závodníci mohou využít šatnu pro menší zavazadla. Šatna není určena pro odložení cenných věcí.