Sobota 20. 5. 2017, 10.00–16.00 – Předpolí obory Hvězda (Vypich)

 • 10 km a 5 km, trať měřena profesionální časomírou
 • 1 km běh pro neběžeckou veřejnost
 • 1 km Jízda pro Paměť národa pro rodiče s kočárky, cyklisty, koloběžkáře apod.
 • Dětský zážitkový běh – krátký běh přes překážky

Časový harmonogram

 • 08.00–10.30 prezentace závodníků Běhu pro Paměť národa na předpolí obory Hvězda (Vypich), registrace na běh na 1 km od 9 hod.
 • 10.45–11.00 informační servis pro běžce
 • 11.00 start Běhu pro Paměť národa na 10 km a 5 km (můžete samozřejmě i dojít)
 • 13.00 start Běhu pro Paměť národa na 1 km pro neběžeckou veřejnost a sváteční běžce
 • 13.30 vyhlášení vítězů Běhu pro Paměť národa na 10 km a 5 km
 • 13.30 start Jízdy pro Paměť národa  pro cyklisty, jezdce na odrážedlech, koloběžkách a všem, co pojedete na nezpevněném povrchu
 • 14.00 start Běhu pro Paměť národa na 1 km  pro neběžeckou veřejnost a sváteční běžce
 • 14.30 start Jízdy pro Paměť národa pro cyklisty, jezdce na odrážedlech, koloběžkách a všem, co pojedete na nezpevněném povrchu
 • 11.00–16.00 Dětský zážitkový běh startuje průběžně po celou dobu

V rámci doprovodného programu vám nabídneme Dětský zážitkový běh, workshopy sportovních aktivit, ukážeme, že hry se dají hrát nejen na počítači. Předvedeme vám, co kromě Příběhů 20. století v Post Bellum děláme a  k tomu vám naservírujeme spécialités du restaurant monsieur Septime a ochutnáte české specialitky „Le pivo avec le párek“.  

Dětský zážitkový běh

 • startovat se bude po celou dobu trvání doprovodného programu
 • běh pro děti přes překážky
 • startovné 50 Kč, registrace na místě
 • hodně cen a dobrodružství

Hudební program

11.00 Jump! – písničkář

12.15 Sun + Dead – frontman kapely Please the Trees se svým synem

13.40 Rudovous – rock’n’schrammel schrapnel chanson band

15.00 Pohřební kapela – urban folkcore

Stan pro rodiče s dětmi

Kam s dětmi, které je to venku nebaví, chtějí si něco vyrobit nebo se schovat do většího klidu, než skýtá náš odpolední koncert? Přece do odpočinkového stanu, kde bude mít Komunitní centrum Kampa připravené tvoření pro děti a hernu. Každý malý návštěvník si vyrobí svého vlastního běžce nebo si bude moci něco vymalovat. V dětském koutku neposkytujeme hlídání, je potřeba, aby tam s dětmi byli i jejich rodiče. Děkujeme za pochopení.
Před stanem bude navíc během dne děti bavit bublinář – takže nebude nouze o vytváření, praskání a obdivování kouzelných bublin. Což obvykle ocení i ti nejméně naladění junioři. Kdyby se tam náhodou nějací vyskytli…

Smybox (fotobudka)

Naším posláním je rozdávat radost a úsměvy. Smybox vychází z klasických fotobudek, které fungují už skoro sto let po celém světě. Našli jsme chuť vylepšit to staré,  přidat něco nového a zakouzlit s dnešními technologiemi. Jsme česká firma, která si stroj vyvíjí po hardwarové i softwarové stránce a ručně vyrábí pozadí s rekvizitami, aby vypadaly parádně nejen na fotce, ale i ve skutečnosti na místě. Chceme nabízet radost z pěkné fotografie každému, kdo se u nás chce vyfotit.

Tentokrát se po paměti národa pídíme my, ale co až se vnoučata zeptají vás? Doražte si proto zablbnout před Smybox a rovnou si odnést tištěnou fotku do rodinného alba! Díky aplikaci Smybox také můžete fotky sdílet přímo z místa.

Lakros (TJ Sokol Zbraslav)

Lakros je neobyčejná hra, v které jsou spojeny dovednosti jako rychlost, hbitost, vytrvalost a především týmová spolupráce. Hráči klubu TJ Sokol Zbraslav vám ukážou, jak se správně nahrává, chytá, sbírá a hází. Jeden z nejmenovaných hráčů k tomu říká: „Tady bych snad jenom podotkl, že to není ten lakros s malými síťkami na motýly, co se hraje ne Letnej. Tohle je trochu víc rough jako!!!“

Slackline = moderní provazochodectví

Chodí se po volně napnuté pásce a rovnováha se udržuje pouze vlastním tělem. Jedná se o zábavu a sport, který trénuje, rozvíjí a posiluje koordinaci pohybů a rovnováhu. Slackline lze využít jako zábavu, ale zároveň jako rehabilitační pomůcku na bázi nestabilních ploch, či jako doplněk k tréninku dalších sportů. Slackline je soudobou možností, jak trávit aktivně čas a nabízí možnost rozvíjet své schopnosti, trénovat i posilovat.

Na akci si ve slackline parku můžete vyzkoušet několik různých druhů i délek slackline a objevit kouzlo tohoto sportu a zábavy. Těšte se na velmi zábavné hledání rovnováhy! Všechny „slacklajny“ na Běhu zajišťuje Gibbon Slacklines. Děkujeme!

Stánek Piatnik Praha – Kdo si hraje, nezlobí!

Během odpoledne můžete změřit své síly nejen na běžecké dráze, ale i u deskové hry. K dispozici pro vás budou nejen herní bestsellery jakou jsou Activity, Tik Tak Bum nebo Cink, ale také žhavé novinky pro děti i dospělé. Zastavte se chvíli, lehněte si na deku a vyberte si hru podle svého gusta. Nejen, že zažijete napětí a zapojíte mozkové závity i rychlý postřeh, ale hlavně si užijete spoustu zábavy se svými blízkými. Piatnik je expertem na inteligentní zábavu s tradicí už od roku 1824 a rozhodně ví, jak pobavit i v 21. století. Tak si to přijďte vyzkoušet!

Výstava Příběhy 20. století

Deset nejdůležitějších fenoménů našich moderních dějin a osudy lidí, kteří je zažili doslova na vlastní kůži, ukáže výstava podél trati závodu. Běžci tak budou moci symbolicky proběhnout celé 20. století. Zásadní okamžiky československé historie minulého století zpracoval pro výstavu, která bude v parku k vidění po celý den, špičkový komiksový ilustrátor Vojtěch Šeda.

Plackování

Máme placky malé i velké, s obrázky i bez. Běžíte za letce RAF, odbojáře nebo strýčka Luboše? Rádi vám placku „Běžím za …” na místě vyrobíme.

Prezentační stánek Post Bellum

Přijďte se s námi potkat, zkusit si kvíz pro dospělé a dozvědět se víc o našich projektech. Budete koukat, co všechno děláme a určitě vás to taky nadchne!

Vstup na doprovodné aktivity ZDARMA!