Časté dotazy – Běh pro Paměť národa
Květen 2024
14 míst

Jaký bude letošní Běh pro Paměť národa?

V roce 2024 se můžete vydat na trať závodu s hromadným startem na několika místech v České republice! Největší závody se konají v Praze, Brně a Plzi. Vyrazit ale můžete také třeba do Ostravy, Ústí nad Labem, Třebíče nebo Chrudimi. U každého z míst se mohou lišit délky tratí, cena startovného i nabídka dalšího programu. Celkový seznam všech míst s podrobnými informacemi zveřejníme brzy v sekci MÍSTA.

Můžete také běžet KDEKOLI! – na oblíbené trase, v jakémkoliv městě nebo v přírodě, v Česku nebo v zahraničí.

Bude na místě připraveno zázemí?

Forma zázemí pro běžce se liší podle místa konání běhu. Bližší informace se dozvíte v sekci MÍSTA.

Na co půjdou peníze, které zaplatím jako startovné?

Výtěžek využijeme na natáčení dalších vzpomínek pamětníků pro sbírku Paměť národa. Například za 400 Kč pořídíme 20 minut nahrávky rozhovoru s pamětníkem. Svým příspěvkem pomůžete budovat nejrozsáhlejší veřejně přístupnou databázi pamětníků v Evropě. Třeba právě díky vám se podaří zachytit vzpomínky, které by jinak zmizely, a uchováme tak naši historii pro budoucí generace. Podpoříte také další aktivity naší organizace – vzdělávací projekty pro děti i dospělé nebo Centrum pomoci Paměti národa, které poskytuje podporu pamětníkům.

Do míst běhů to mám daleko / rád běhám sám. Dá se běžet pro Paměť národa někde jinde?

Ano! Pokud nemůžete dorazit ani na jedno z míst, poběžte s námi kdekoliv. Registrujte se v sekci KDEKOLI! a vydejte se v květnu během či chůzí na trasu na vašem oblíbeném místě, v Česku nebo v zahraničí. Na e-mail od nás dostanete startovní číslo, které si můžete vytisknout. 

Ještě nevím, jestli se mi termín běhu bude hodit. Můžu se přihlásit až na místě?

Na většině míst bude možná registrace v den závodu, u registračního stánku zaplatíte startovné v hotovosti. Pokud to bude jen trochu možné, doporučujeme ale přihlásit se předem. Děkujeme.

Můžu změnit údaje v již uskutečněné registraci

Ano. Změna trasy je možná do 3 dnů před startem za administrativní poplatek 100 Kč. Požadavky posílejte na beh@pametnaroda.cz.

Jsem fanouškem Paměti národa, ale 10 kilometrů neuběhnu. Mohu se zúčastnit jinak?

Jistě. Na všech místech bude připravena minimálně jedna kratší trasa. Případně se můžete zaregistrovat do běhu KDEKOLI! a trasu si určit sami.

Mohu vzít na Běh pro Paměť národa děti?

Ano. Na většině míst budou připraveny dětské závody (registrace na místě), případně rodinný běh na kratší vzdálenost, který lze pojmout i jako procházku. 

Bude na místě zajištěno občerstvení?

Všude bude v prostoru startu a cíle v rámci startovného k dispozici voda. Na většině míst běhu bude možné zakoupit něco k pití i k jídlu.

Zaplatil jsem startovné a chtěl bych dostat potvrzení o daru. Kde o něj můžu požádat?

Všem registrovaným běžcům, kteří uhradili startovné, zašleme potvrzení o daru na začátku roku 2025.