Podpora Ukrajiny – Běh pro Paměť národa
Květen 2023
11 míst
2258 běžců

Podpora Ukrajiny

Běžíme za všechny, kteří se nevzdali. Připomínáme si politické vězně, válečné veterány, disidenty a další, kteří se postavili nacismu a komunismu v minulosti. Proti totalitě ale bojují i lidé v současnosti, jen pár set kilometrů od nás. Už déle než rok jim pomáháme prostřednictvím sbírky Pomozte Ukrajině s Pamětí národa. Pro mladé Ukrajinky a Ukrajince, kteří utekli před válkou z vlasti k nám, jsme otevřeli adaptační centrum. Ukrajinu podpoříme i na Běhu pro Paměť národa. 

Běžím za Ukrajinu 

V rámci registrace na Běh máte možnost přímo podpořit Ukrajinu. V registračním formuláři stačí v sekci NAVÍC zaškrtnout startovní číslo Běžím za Ukrajinu. Částka 500 kč poputuje přímo na ukrajinskou sbírku. Vy navíc dostanete na místě v den závodu speciální startovní číslo s ukrajinskými motivy. 

Štafeta pro Ukrajinu

V Praze, Brně a Olomouci se běží také štafeta. Výtěžek ze startovného z těchto závodů poputuje rovněž na sbírku pro Ukrajinu. Za tyto prostředky pošleme do míst bojů další materiální pomoc. 

Startovné pro občany Ukrajiny

Na Běh nám přijdou pomoct a současně si zasportovat studenti z adaptačního centra. Sportovní akci pro rodiny s dětmi bychom rádi otevřeli i dalším lidem, kteří museli utéct z domova před válkou. Ukrajinským občanům s vízem dočasné ochrany proto nabízíme startovné zdarma. V případě zájmu o registraci vyplňte tento formulář nebo se obraťte na e-mail kristina.oleinikova@postbellum.cz.

Cesta pomoci

Na pražském Běhu pro Paměť národa, který se koná 13. května v oboře Hvězda, bude letos část prostoru věnovaná naší pomoci válkou zasažené Ukrajině. Pojďte s námi projít cestu pomoci, na kterou jsme se před více než rokem vydali: Můžete si vyzkoušet složit neprůstřelnou vestu, osahat vojenskou techniku nebo se zúčastnit uměleckých intervencí s našimi ukrajinskými studenty z Adaptačního centra. Cílem je interaktivní formou přiblížit aktivity a pomoc, které z organizace Post Bellum na Ukrajinu směřují.

Běžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu.

Výtěžek Běhu umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů.