Můžu na Běh pro Paměť národa vzít děti?

ANO, mohou si zaběhat přes překážky v rámci zážitkového běhu. Na tento běh se nemusíte předem registrovat. A stejně tak jako u „velkých běhů“, i účast na tomhle běhu podpoří natáčení dalších příběhů pamětníků pro Paměť národa.

Bude na místě zajištěno občerstvení?

ANO. V rámci startovného pro vás v Praze bude  v prostoru startu a cíle k dispozici voda a drobné občerstvení. Občerstvení si budete moci také zakoupit v několika stáncích, které na místě budou.

Jsem z daleka a nechce se mi odpoledne po závodu trávit v běžeckém oblečení. Budu si moci na místě uložit věci na převlečení?

ANO. Ve Hvězdě budou připraveny šatny, kde bude možné si po dobu závodu nechat bezplatně menší zavazadlo s oblečením. Počítáme s menšími batohy nebo kabelkami, prostor pro objemnější zavazadla ale neposkytujeme. Šatna také není určena pro odložení cenných věcí, za jejich bezpečnost neručíme.

Do Prahy to mám daleko, můžu si zaběhnout pro Paměť národa symbolicky někde jinde?

ANO. Letos poprvé s námi můžete běžet i Plzni, Hradci Králové, Olomouci a Třebíči! Pracujeme na tom, podrobnosti se brzy dozvíte, sledujte náš web a Facebook!

Ještě nevím, jestli se mi termín Běhu budu hodit. Mohu se přihlásit i na místě?

ANO. Na místě bude registrační stánek, v němž bude možné se zapsat a zaplatit startovné v hotovosti. Pokud to bude jen trochu možné, prosíme, přihlaste se předem.

Jsem fanouškem Paměti národa, ale 10 kilometrů neuběhnu. Můžu se zúčastnit jinak?

ANO. Pokud jste alespoň rekreační běžec, můžete zkusit běh na 5 km nebo na 1 km. Jestli běh ani chůze vůbec nejsou vaším šálkem čaje, přijďte stejně. Můžete si užít aktivity v rámci doprovodného programu, podpořit děti v rámci jejich běhu nebo si nakoupit dobré knihy a CD či originální trička ve stánku Post Bellum.

Zaplatil jsem startovné a chtěl bych dostat potvrzení pro daně. Kde o něj mohu požádat?

E-mail s oficiálním potvrzením pro daňové přiznání Vám zašleme po akci, do konce července 2018.

Na co půjdou peníze, které za startovné zaplatím nebo které daruji přímo na akci? Uvidím nějak, jak byly využity?

Peníze, které vybereme za startovné a na místě (od těch návštěvníků, kteří budou chtít přispět do našich sbírkových kasiček), využijeme na natáčení dalších vzpomínek pamětníků pro portál Paměť národa. Např. za 400 Kč pořídíme 20 min. nahrávky vzpomínek pamětníka 20. století. I vy tedy pomůžete budovat nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě. Třeba se podaří zachránit vzpomínky, které by jinak zachyceny nebyly a tím uchováme součást naší historie, která nás může inspirovat. O příbězích v naší databázi pravidelně informujeme na webu, našem facebooku nebo v našich výročních zprávách.