Můžu na Běh pro Paměť národa vzít děti?

ANO. V sobotu od 11:00 do 16:00 si děti mohou zaběhat přes překážky v rámci zážitkového běhu. Na tento běh se nemusíte předem registrovat, startovné činí 50 korun a stejně jako u „velkých běhů“, i tenhle podpoří natáčení dalších příběhů pamětníků.

Bude na místě zajištěno občerstvení?

ANO. V rámci startovného pro vás bude  v prostoru startu a cíle k dispozici voda a drobné občerstvení. Občerstvení bude i součástí doprovodného programu.

Jsem z daleka a nechce se mi odpoledne po závodu trávit v běžeckém oblečení. Budu si moci na místě uložit věci na převlečení?

ANO. Ve Hvězdě budou připraveny šatny, kde bude možné si po dobu závodu nechat bezplatně menší zavazadlo s oblečením. Počítáme s menšími batohy nebo kabelkami, prostor pro objemnější zavazadla ale neposkytujeme. Šatna také není určena pro odložení cenných věcí, za jejich bezpečnost neručíme.

Do Prahy to mám daleko, můžu si zaběhnout pro Paměť národa symbolicky někde jinde?

ANO. Jsme moc rádi, že nás chcete podpořit i na dálku. Přihlaste se přes formulář a napište nám na beh@pametnaroda.cz, že poběžíte jinde. Základní startovní kit Vám pošleme poštou. Potěší nás, když nám pak pošlete fotky, jak se Vám běželo.

Ještě nevím, jestli se mi termín Běhu budu hodit. Mohu se přihlásit i na místě?

ANO. Na místě bude registrační stánek, v němž bude možné se zapsat a zaplatit startovné v hotovosti. Pokud to bude jen trochu možné, prosíme, přihlaste se předem. Možné to bude až do 17. května, do 12.00 hod.

Jsem fanouškem Paměti národa, ale 10 kilometrů neuběhnu. Můžu se zúčastnit jinak?

ANO. Pokud jste alespoň rekreační běžec, můžete zkusit běh na 5 km nebo na 1 km. Závod na 5 km startuje v 11.00 hod. a kilometrový závod pak ve 13.00 a 14:00 hodin. Jestli běh ani chůze vůbec nejsou vaším šálkem čaje, přijďte stejně. Můžete si užít aktivity v rámci doprovodného programu.

Zaplatil jsem startovné a chtěl bych dostat potvrzení pro daně. Kde o něj mohu požádat?

E-mail s oficiálním potvrzením pro daňové přiznání Vám zašleme po akci, do konce června 2017.

Máte v programu něco pro jezdce?

ANO. V rámci 1 km dráhy počítáme se závody pro všechny cyklisty, koloběžkáře, jezdce na odrážedlech apod. Jízdy se pojedou ve 13:30 a 14:30 hodin.

Pozor nepočítáme s motorizovanými prostředky (plastové motorky, poháněné dětskou silou povoleny) a pojede se na nezpevněném povrchu.

Na co půjdou peníze, které za startovné zaplatím nebo které daruji přímo na akci? Uvidím nějak, jak byly využity?

Peníze, které vybereme za startovné a na místě (od těch návštěvníků, kteří budou chtít přispět do našich kasiček), využijeme na natáčení dalších vzpomínek pamětníků do archivu Paměť národa. Za 400 Kč, které zaplatíte za startovné, pořídíme 20 min. nahrávky vzpomínek pamětníka 20. století. I vy tedy pomůžete budovat nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě. A třeba zachránit vzpomínky, které by jinak zachyceny nebyly a tím uchováte součást naší historie, která nás může inspirovat. O příbězích v naší databázi pravidelně informujeme na webu, našem facebooku nebo v našich výročních zprávách.