Můžu na Běh pro Paměť národa vzít děti?

ANO. V sobotu od 11:00 do 16:00 si děti mohou zaběhat přes překážky v rámci zážitkového běhu. Na běh se nemusíte předem registrovat, startovné činí 50 korun a stejně jako u velkých běhů podpoří natáčení dalších příběhů pamětníků. Vítěze běhu budeme losovat průběžně od 11.30 do 16.00.

Bude na místě zajištěno občerstvení?

ANO. V rámci startovného bude pro vás v prostoru startu a cíle k dispozici voda a drobné občerstvení. Občerstvení bude i součástí doprovodného programu.

Jsem z daleka a nechce se mi odpoledne po závodu trávit v běžeckém oblečení. Budu si moci na místě uložit věci na převlečení?

ANO. Ve Stromovce budou připraveny šatny, kde bude možné si po dobu závodu nechat bezplatně menší zavazdlo s oblečením. Počítáme s menšími batohy nebo kabelkami, prostor pro objemnější zavazadla ale neposkytujeme. Šatna také není určena pro odložení cenných věcí, za jejich bezpečnost neručíme.

Do Prahy to mám daleko, můžu si zaběhnout pro Paměť národa symbolicky někde jinde?

ANO. Jsme moc rádi, že nás chcete podpořit i na dálku. Přihlaste se přes formulář a napište nám na beh@pametnaroda.cz, že poběžíte jinde. Základní startovní kit Vám pošleme poštou. Potěší nás, když nám pak pošlete fotky, jak se Vám běželo.

Ještě nevím, jestli se mi termín Běhu budu hodit. Mohu se přihlásit i na místě?

ANO. Na místě bude registrační stánek, v němž bude možné se zapsat a zaplatit startovné v hotovosti. Pokud to bude jen trochu možné, prosíme, přihlaste se předem. Možné to bude až do 17. května do 12.00.

Jsem fanouškem Paměti národa, ale 10 kilometrů neuběhnu. Můžu se zúčastnit jinak?

ANO. Pokud jste alespoň rekreační běžec, můžete zkusit běh na 5 km nebo na 1 km. 5 km závod startuje v 11.00 a 1 km závod pak ve 13.00. Jestli běh vůbec není vaším šálkem čaje, přijďte stejně. Můžete si užít aktivity v rámci doprovodného programu.

Zaplatil jsem startovné a chtěl bych dostat potvrzení pro daně. Kde o něj mohu požádat?

E-mail s oficiálním potvrzením pro daňové přiznání Vám zašleme po běhu, do konce května 2017.

Máte v programu něco pro cyklisty nebo bruslaře?

ANO. V rámci 1 km dráhy počítáme se závody pro cyklisty, bruslaře, vozíčkáře, koleběžkaře, skateboardisty apod. Nepočítáme s motorizovanými prostředky.