Časté dotazy – Běh pro Paměť národa
Květen 2024
14 míst

Časté dotazy

 • Jaký bude letošní Běh pro Paměť národa?

  V roce 2024 se můžete vydat na trať závodu s hromadným startem na několika místech v České republice! Největší závody se konají v Praze, Brně a Plzi. Vyrazit ale můžete také třeba do Ostravy, Ústí nad Labem, Třebíče nebo Chrudimi. U každého z míst se mohou lišit délky tratí, cena startovného i nabídka dalšího programu. Celkový seznam všech míst s podrobnými informacemi zveřejníme brzy v sekci MÍSTA.

  Můžete také běžet KDEKOLI! – na oblíbené trase, v jakémkoliv městě nebo v přírodě, v Česku nebo v zahraničí.

 • Bude na místě připraveno zázemí?

  Forma zázemí pro běžce se liší podle místa konání běhu. Bližší informace se dozvíte v sekci MÍSTA.

 • Na co půjdou peníze, které zaplatím jako startovné?

  Výtěžek využijeme na natáčení dalších vzpomínek pamětníků pro sbírku Paměť národa. Například za 400 Kč pořídíme 20 minut nahrávky rozhovoru s pamětníkem. Svým příspěvkem pomůžete budovat nejrozsáhlejší veřejně přístupnou databázi pamětníků v Evropě. Třeba právě díky vám se podaří zachytit vzpomínky, které by jinak zmizely, a uchováme tak naši historii pro budoucí generace. Podpoříte také další aktivity naší organizace – vzdělávací projekty pro děti i dospělé nebo Centrum pomoci Paměti národa, které poskytuje podporu pamětníkům.

 • Do míst běhů to mám daleko / rád běhám sám. Dá se běžet pro Paměť národa někde jinde?

  Ano! Pokud nemůžete dorazit ani na jedno z míst, poběžte s námi kdekoliv. Registrujte se v sekci KDEKOLI! a vydejte se v květnu během či chůzí na trasu na vašem oblíbeném místě, v Česku nebo v zahraničí. Na e-mail od nás dostanete startovní číslo, které si můžete vytisknout. 

 • Ještě nevím, jestli se mi termín běhu bude hodit. Můžu se přihlásit až na místě?

  Na většině míst bude možná registrace v den závodu, u registračního stánku zaplatíte startovné v hotovosti. Pokud to bude jen trochu možné, doporučujeme ale přihlásit se předem. Děkujeme.

 • Můžu změnit údaje v již uskutečněné registraci

  Ano. Změna trasy je možná do 3 dnů před startem za administrativní poplatek 100 Kč. Požadavky posílejte na beh@pametnaroda.cz.

 • Jsem fanouškem Paměti národa, ale 10 kilometrů neuběhnu. Mohu se zúčastnit jinak?

  Jistě. Na všech místech bude připravena minimálně jedna kratší trasa. Případně se můžete zaregistrovat do běhu KDEKOLI! a trasu si určit sami.

 • Mohu vzít na Běh pro Paměť národa děti?

  Ano. Na většině míst budou připraveny dětské závody (registrace na místě), případně rodinný běh na kratší vzdálenost, který lze pojmout i jako procházku. 

 • Bude na místě zajištěno občerstvení?

  Všude bude v prostoru startu a cíle v rámci startovného k dispozici voda. Na většině míst běhu bude možné zakoupit něco k pití i k jídlu.

 • Zaplatil jsem startovné a chtěl bych dostat potvrzení o daru. Kde o něj můžu požádat?

  Všem registrovaným běžcům, kteří uhradili startovné, zašleme potvrzení o daru na začátku roku 2025.