Časté dotazy – Běh pro Paměť národa

Časté dotazy

 • Jaký bude letošní Běh pro Paměť národa?

  Chceme pro vás uspořádat běh bezpečně a v termínu. Připravujeme jej proto tak, aby si každý běžec mohl zaběhnout sám vyznačenou trasu kdykoliv v termínu 20. až 23. května 2021, vyrazit na čerstvý vzduch a zároveň si s námi připomenout naše hrdiny. Poměřit síly budou moct závodníci virtuálně, když nám zašlou výsledný čas, zařadíme je do výsledkových listin jednotlivých tras. Ty budou zveřejněny po 23. květnu na tomto webu. 

 • Co když se zhorší epidemiologická situace a nebude možné se běhu účastnit?

  Budeme opatření respektovat a přizpůsobíme se jim. O případných změnách budeme včas informovat.

 • Bude na místě připraveno zázemí?

  Zázemí bohužel na místě připraveno nebude vzhledem k bezpečnosti se letos na bězích osobně nepotkáme, na místech nebude připraveno ani občerstvení či místo na uložení vašich věcí. Letošní běh se obejde i bez doprovodného programu. To, co vám můžeme slíbit, je připravená běžecká trasa, dobrý pocit z pohybu a z toho, že pomáháte.

 • Na co půjdou peníze, které zaplatím jako startovné?

  Peníze, které vybereme za startovné a na místě do našich sbírkových kasiček, využijeme na natáčení dalších vzpomínek pamětníků pro sbírku Paměť národa. Například za 400 Kč pořídíme 20 minut nahrávky rozhovoru s pamětníkem.

  Svým příspěvkem pomůžete budovat nejrozsáhlejší veřejně přístupnou databázi pamětníků v Evropě. Třeba právě díky vám se podaří zachytit vzpomínky, které by jinak zmizely, a uchováme tak naši historii pro budoucí generace.

 • Do míst běhů to mám daleko / rád běhám sám. Dá se běžet pro Paměť národa někde jinde?

  Ano! Pokud nemůžete dorazit ani na jedno z míst, kde máme vyznačené trasy, poběžte s námi kdekoli. Registrujte se v sekci Kdekoli!, dostanete od nás startovní číslo e-mailem a vydejte se v období 1. – 23. května během či chůzí na trasy na vašem oblíbeném místě. A když si při běhu uděláte fotku či krátké video, rádi vaše příspěvky budeme sdílet na našich sociálních sítích.  Použijte #behpropametnaroda #bezimpropametnaroda. Díky!

 • Můžu změnit údaje v již uskutečněné registraci

  Ano. Změna registrace je možná do 19. května za administrativní poplatek 100 Kč na e-mail beh@pametnaroda.cz

 • Mohu vzít na Běh pro Paměť národa děti?

  Ano. Děti si mohou zaběhnout rodinný běh na 1 km. Případně můžete pojmout celou trasu jako procházku.

 • Zaplatil jsem startovné a chtěl bych dostat potvrzení pro slevu na dani. Kde o něj můžu požádat?

  Pokud jste se registrovali a zaplatili startovné, potvrzení o daru posíláme všem dárcům souhrnně na začátku roku 2021.