Časté dotazy

Můžu na Běh pro Paměť národa vzít děti?

ANO, jasně! Ve všech místech, kde se letos běží, budou i trasy speciálně pro děti (nebo kratší rodinné běhy). A pro nejmenší návštěvníky budeme mít také nějaký další program (ukázky různých sportů, dílny nebo třeba bublinování). Na dětské běhy se nemusíte předem registrovat, stačí se přihlásit na místě. Někde se bude za startovní číslo pro juniory platit, jinde ne (zjistíte vždy na webu pod daným městem). Pokud i děti zaplatí startovné, přispějí i ony na další natáčení pamětníků pro Paměť národa.

Bude na místě zajištěno občerstvení?

ANO. V Praze, Hradci, Plzni, Olomouci i Třebíči si budete moct pořídit něco dobrého k jídlu a k pití. V rámci startovného pro vás v Praze bude v prostoru startu a cíle k dispozici voda a drobné občerstvení.

Do měst, kde se běží, to mám daleko / žiju v zahraničí / chce běžet i kamarád, který žije v cizině / rád běhám sám. Dá se zaběhnout pro Paměť národa symbolicky někde jinde?

ANO. A nejen symbolicky. Pokud nemůžete dorazit ani na jedno z míst, kde letos běžíme, nebo rádi běháte sami, poběžte s námi „Kdekoli“! Na našem webu pod sekcí …kdekoli vyplníte registraci, zaplatíte startovné (v rozmezí 400–1200 Kč) a odstartujete – symbolicky tak jako my, tedy 9. června 2018 a na stejných základních trasách (vybrat si tedy můžete 5 nebo 10 km). A když si při tréninku, před vaším během, při něm nebo po něm uděláte fotku / krátké video, rádi to budeme sdílet v naší události na Facebooku.

Ještě nevím, jestli se mi termín Běhu budu hodit. Mohu se přihlásit i na místě?

ANO. Na všech místech bude registrační stánek, v němž bude možné se zapsat a zaplatit startovné v hotovosti. Pokud to bude jen trochu možné, prosíme, přihlaste se předem.

Jsem fanouškem Paměti národa, ale 10 kilometrů neuběhnu. Můžu se zúčastnit jinak?

ANO. Pokud jste alespoň rekreační běžec či běžkyně, můžete zkusit běh na 5 km nebo na 1 km. Tato nejkratší varianta běhu je na všech místech, kde letos běh organizujeme. Jestli běh ani chůze vůbec nejsou vaším šálkem čaje, stejně přijďte. Můžete si užít aktivity v rámci doprovodného programu, podpořit děti při jejich běhu nebo si nakoupit dobré knihy a CD či originální trička ve stánku Post Bellum.

Na co půjdou peníze, které za startovné zaplatím nebo které daruji do sbírkové pokladničky přímo na akci? Dozvím se nějak, jak byly využity?

Peníze, které vybereme za startovné a na místě (od těch návštěvníků, kteří budou chtít přispět do našich sbírkových kasiček), využijeme na natáčení dalších vzpomínek pamětníků pro portál Paměť národa. Např. za 400 Kč pořídíme 20 min. nahrávky. I vy tedy pomůžete budovat nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě. Třeba se podaří zachránit vzpomínky, které by jinak zachyceny nebyly, a tím uchováme součást naší historie, která nás může inspirovat. O příbězích v naší databázi pravidelně informujeme na webu, na našem facebooku nebo v našich výročních zprávách.

Jsem zdaleka a nechce se mi odpoledne po závodu trávit v běžeckém oblečení. Budu si moct na místě uložit věci na převlečení?

Bude to možné v Praze. V Oboře Hvězda budou připraveny šatny, kde si po dobu závodu budete moct nechat bezplatně menší zavazadlo s oblečením. Počítáme s menšími batohy nebo kabelkami, prostor pro objemnější zavazadla ale neposkytujeme. Šatna také není určena pro odložení cenných věcí, za jejich bezpečnost neručíme. U ostatních míst, kde se letos běží, teprve zjistíme, zda bude podobná možnost.

Zaplatil jsem startovné a chtěl bych dostat potvrzení pro daně. Kde o něj mohu požádat?

Pokud jste se registrovali a platili dopředu on-line, platby šly přes portál Darujme.cz. Z toho už vám přišlo potvrzení, že jsme vaši platbu obdrželi. Oficiální potvrzení pro daňové přiznání vám zašleme několik týdnů po akci (termín bude upřesněn).

 

Something is wrong.
Instagram token error.